הרשמה למוסדות הרשת

תוכנית בית מדרש לבנות בצביה רבבה

   מאת:    תאריך:   28/08/2013   צפיות:  

פעם בשבועיים, לאחר שעות הלימוד, בנות צביה רבבה לומדות בבית מדרש על אמונה, תורה והעצמה אישית

באולפנה שלנו - צביה רבבה, הקמנו השנה "בית מדרש".
פעם בשבועיים, בימי חמישי – לאחר שעות הלימודים, בנות האולפנה נשארות ללימוד תורה, אמונה, העצמה אישית וליבון סוגיות שונות מחייהן. בית המדרש פתוח לכל בת החפצה להיות שותפה בלימוד זה.
הבנות נשארות מתוך בחירתן המלאה לאחר יום לימודים ללימוד והעצמה של שעתיים. בשעתיים האלו הבנות נפגשות עם אנשים שונים ומגוונים המעבירים ומלמדים את הבנות.
הדבר המדהים והמרגש הוא – שבבית המדרש כיום רשומות כ170 בנות קבועות!!
הבנות מצפות ביותר למפגש הקבוע בימי חמישי וכאשר מגיע יום הלימוד ישנה באולפנה תחושת התרוממות רוח והתרגשות.
כל לימוד בבית המדרש נפתח כאשר ברקע – שירים וניגונים. הבנות מקבלות כיבוד קל ו... מתחילות ללמוד לפי קבוצות גיל.
כיום יש בבית המדרש שלוש קבוצות המחולקות לפי גילאים: ז' ח', ט' י' ויא' יב'.
להלן מקצת הנושאים שלובנו בבית המדרש שלנו במחצית הראשונה של השנה:
• הרב דניאל עשור –
רב העובד כיום ביד לאחים, בעבר – עזב את יהדותו, התנצר, התחתן עם גויה ואף הטיף בכנסיות להתנצרות. בהמשך חייו, חזר לשורשיו היהודים ואף כיום עובד עם יד לאחים ועוזר במלחמה נגד ההתבוללות בארץ ובחו"ל. בשיחה הבנות שמעו את סיפורו האישי של הרב דניאל ונלמדו סוגיות משמעותיות בגין הייחודיות שלנו כיהודים והבנה שהיהדות היא הדת הנכונה והאיתנה...

• הרב יניב כהן –
רב המעביר הרצאות רבות בנושאים אמונים ומגוונים. הרב יניב הגיע מספר פעמים לבית המדרש והעביר לבנות שיחות בנושאים שונים, בין השאר הנושאים הבאים: משמעותו של טיול שנתי (לפני הטיול השנתי) לגבי ולגבי נשמתי ואישיותי. שיחה בנושא צניעות, מפתח להעצמה אישית ועוד.

• הרב יוסי סבן –
רב המגיע מס' פעמים לבית המדרש שלנו, מפגיש את הבנות עם סוגיות יומיומיות המעסיקות אותן. כגון: המפגש שלנו עם הגדרות אלוקיות – טוב או לא?!, זהותנו כחברה ציונית דתית, כיצד נכון להתקרב לה', ענווה – מהי וכיצד. ועוד.

• ארז ברקאי –
אדם עוור בראייתו, גר במרכז הארץ, מורה באולפנת ישורון בפ"ת. ארז העביר לבנות שיחות מרתקות בנושא של "עין טובה", "אשא עיני אל ההרים, מאין יבוא עזרי?!.

• שרה אילן –
לשרה, סיפור אישי מרגש ומלא עצמה. שרה עברה השתלת לב ולאחריה נכנסה להריון על אף הסיכונים וילדה תאומות. שרה הגיעה אלינו לקראת חנוכה, כאשר הנושא היה "גבורת נשים". שרה סיפרה את סיפורה האישי והמרגש בליווי חברתה, זמרת ששרה שירי נשמה וקדושה.

• אבידן גבעון –
בחור צעיר, חייל, בעל ואבא – העביר שיחות בנושא, ענווה וניצול זמן.

• רוחל'ה סמינובסקי –
מרצה בעלת שם, מעבירה שיעורים במסגרות שונות. העבירה לבנות שיעור בנושא "מרים הנביאה".

• יפה קוסקס –
סיפרה את סיפורה האישי, על עליה לארץ ובחירה לחיות כיהודייה בשומרון וכך אף לחנך ולגדל את ילדיה.

• הבנות נפגשות עם הורים שונים המגיעים לבית המדרש להעביר שיעורים מגוונים ומעניינים.

בסופה של המחצית הבנות תצאנה לטיול גיבוש וחיזוק.
הבנות תצאנה ליפו ולנווה צדק לטיול בעקבות מנהיגים בעם ישראל. בטיול הבנות יפגשו עם סיפורי מנהיגים של עם ישראל כגון – הרב קוק, שי עגנון ועוד, ילובנו המשמעויות של מנהיגות בדורנו. ובסוף הטיול... הפתעה.

במסגרת בית המדרש לבנות, בית המדרש פותח את שעריו מספר פעמים בשנה להורי האולפנה וזאת מתוך אמונה של שיתוף בהתוויית הדרך החינוכית, התורנית והאמונית של האולפנה ושל הורי הבנות. מתוך אמון שאנו כולנו משפחה אחת. מתוך רצון ליצור גיבוש ושיח בין הורי האולפנה ובין הצוות החינוכי.
מפגש ראשון נערך בחודש חשוון באולפנה – המפגש יועד לאימהות. במסגרת ערב ר"ח לנשים, האימהות נפגשו עם דוד חטואל. דוד שכל את אשתו ואת ארבעת בנותיו בפיגוע רצחני על ציר כיסופים. דוד העביר שיחה מרתקת ומלאת עצמה על התמודדות ועל ההסתכלות קדימה...

שנזכה להגדיל תורה ולהאדירה.
צביה רבבה

כתבות נוספות

    צביה רבבה       בית מדרש    העצמה אישית    לימוד תורה