הרשמה למוסדות הרשת

ראש העיר בישיבת נעם ירושלים

   מאת:    תאריך:   22/08/2013   צפיות:  
ראש העיר בא לישיבת נעם להכיר את הישיבה, חזונה ומקומה המיוחד בנוף הירושלמי
ביום רביעי, ה' מרחשון ביקר ראש עירית ירושלים, ניר ברקת, בישיבת נעם. הביקור איפשר לראש העיר להכיר את הישיבה, חזונה ומקומה המיוחד בנוף הירושלמי. לביקור הצטרפה הגב' חוה בר טור סגנית מנהל מנח"י וראש הרשת – הרב איתן איזמן והמנכ"ל – ינקי פרידמן.
הביקור נפתח במפגש עם תלמידי התיכון בבית המדרש שבו פרס ראש העיר את חזונו לגבי עתידה של העיר, ההתמודדות שלו עם הצרכים של מגוון האוכלוסיות בעיר. נקודה מרכזית שחיברה בין דבריו לחזון הישיבה היה חשיבות הנשיאה בעול עם הציבור והנכונות להיות שליחי ציבור לטובת הציבור ללא מטרות רווח. התלמידים התעניינו בתפקידים, סמכויות ומדיניות הובלת העיר ואיתגרו את ראש העיר בשאלות של מדיניות ציבורית וקביעת עמדה בנושאים שרלבנטיים לחיים בירושלים.
המפגש המשיך עם צוות הנהלת הישיבה ובו הוצגו לראש העיר הישגי הישיבה בתחומים מגוונים. צוות הניהול הציג את האתגרים החינוכיים והתכנונים לעתיד, תוך מבט על התהליכים המתרחשים בעיר ירושלים. ראש העיר נפגש עם נציגי תלמידים ושמע על חיי היום יום בישיבה וכן על פרויקטים ייחודיים כגון: "שביל ישראל". ראש העיר חווה את השפה הסדנאית של הישיבה על ידי השתתפות בסדנה שבה כל המשתתפים שיתפו בדיבור רגשי על העשיה, הביקור ותכניו.
ראש העיר סיכם את הביקור בהוקרה של העשיה ובהתחייבות לעזרה ושדרוג התנאים הפיזיים של הישיבה.

תעודת בגרות לאלחנן פוירשטיין

במהלך הביקור התקיים אירוע מיוחד ויוצא דופן, אשר יוכל ללמד את השומעים והקוראים רבות .. ולהלן הארוע:
אלחנן פוירשטיין תלמיד ישיבת נעם קיבל מראש העיר את תעודת הבגרות!
לקורא הממוצע ארוע חדשותי זה בעצם לא אומר ולא מחדש הרבה. אלא שאלחנן הוא תלמיד עם תסמונת דאון... (נכד לפרופ' פוירשטיין חתן פרס ישראל בפסיכולוגיה, ובן של הרב רפי וטליה פוירשטיין).
אלחנן למד בישיבת נעם בשש שנים האחרונות וכיום הוא חייל. לפני חמש או שש שנים קבלו ההורים, אלחנן והנהלת ישיבת נעם החלטה אמיצה שאלחנן ילמד במסגרת השלוב האישי במסלול לבגרות. הוא למד עם חבריו ולעיתים עם סייעים ומורים מלווים ונבחן את בחינות הבגרות אחת לאחת.
ההורים לא וויתרו וזכורים לנו ישיבות ארוכות של תכנון ומציאת פתרונות למגוון אמצעי למידה שאלחנן יוכל לעמוד בהם.
אלחנן רצה, למד, התקדם, השתלב (בכל פעילות של בני שכבתו), התאמץ... ובסוף חצה את קו המטרה הנוכחית של קבלת זכאות לתעודה..
אין צורך ואולי גם אי אפשר לתאר במילים את הרגע בו אלחנן עומד במדי צה"ל מול כלל תלמידי ישיבת נעם והצוות החינוכי ומקבל מראש העיר מר ניר ברקת את התעודה. אותה תעודה, שניתן לומר עליה שהיא הרבה יותר מתעודת בגרות...
אלחנן פוירשטייןניר ברקת בירושליםניר ברקת בירושליםניר ברקת בירושליםניר ברקת בירושלים

:כתבות נוספות

    נעם אופקים מורשת ישורון       ניר ברקת    שביל ישראל    אלחנן פוירשטיין