הרשמה למוסדות הרשת

סביב השעון בצביה מעלות

   מאת:    תאריך:   28/08/2013   צפיות:  

פעילות ללא הפסקה בצביה מעלות, מבצעי חסד, לימודים על הרצי"ה, עזרה לזולת, לימוד תורה

באולפנת צביה מעלות נשאלת השאלה: מתי לומדים כאן? כיוון שהפעילויות לא מפסיקות, סביב השעון, כל יום, כל שבוע, כל השנה.
נקח לדוגמא את נושא החסד: התלמידות מתנדבות מכיתה ז' ועד יב', במגוון רחב של תחומים.
תלמידות שכבה ז' לומדות על הרב צבי יהודה זצ"ל ומכינות פעילות להעביר לבתי הספר היסודיים, בע"ה.
תלמידות שכבה ח' מובילות את מבצע החסד של תלמידי החמ"ד: איסוף מצרכי מזון לנזקקים.
הן עוברות בכיתות ובבתים ואוספות מצרכים, עומדות בסופרים ומתרימות מצרכים.
מנהלת של אחת הרשתות פנתה אליהן בהתרגשות ואמרה: "אשמח מאוד אם תשימו סל קבוע לאיסוף מצרכים בפתח הסופר, אתן עושות עבודת קודש!".
הבנות הולכות בשמחה ובתחושה של עשיה ונתינה.
תלמידות כיתה ט' מאמצות הוסטל של בנות עם תסמונת דאון.
התלמידות מגיעות בשעות אחה"צ לארח חברה בשיחה ומשחק לדיירות ההוסטל, להכין איתן יצירות אומנות, ארוחת ערב וכד'. ההתחלה הייתה לא פשוטה אבל לאט לאט נוצר קשר חם ואוהב ושני הצדדים מצפים למפגש.
מכיתה י' ועד יב' אנו שותפים לתכנית "בגרות חברתית", המאפשרת לכל בת להתנדב במקומות שונים בעיר וללות את ההתנדבות בכתיבה ותעוד אישי. ההתנדבות זו תזכה את התלמידות המתמידות בתעודת בגרות חברתית. בנוסף, בשכבת יב', יוצאות התלמידות מדי יום שלישי בבוקר להתנדבות במסגרת "לאורו נלך", במוסדות חינוך ובתי אבות בעיר.

דוגמא אחרת לפעילות ללא הפסקה, היא נושא לימוד התורה:
בכל יום רביעי נפגשת שכבה אחרת עם רב האולפנה בביתה של מחנכת או תלמידה (שמסרו נפשן להקריב את ביתן...) ללימוד תורה מתוך בחירה ואהבה. הלימוד באוירה ביתית וחמימה עם ארוחת ערב משותפת.
נושאי הלימוד נבחרים מתוך הקשבה רבה לתלמידות.
בכל יום, בהפסקות ניתן לראות כמה תלמידות המתמידות בתכנית "קריאת התנ"ך", וגומאות פרקים על פרקים, חוגגות סיומי חומשים, נביאים וכתובים ואנו בהן רק מקנאים.
בנוסף, נגשו תלמידותינו לשלב הראשון בחידון המשנה, שיננו ולמדו והרשימו בבקיאותן. נציגות יעלו לשלב המחוזי.
תלמידות מצטיינות אצלינו לא נחות, הן לומדות בתכנית "אמירים" ולאחר מכן בתכנית "עתידים" ואם תרצו יש גם "נחשון" או "אקדמיה בתיכון".
התלמידות יוצאות לסיורים מרתקים במסגרת תכנית עתידים, שמטרתם לחשוף את התלמידות לאפשרויות המשך של לימודים גבוהים, או אף לפתח תמונת עתיד של אפשרויות תעסוקה המתאימות ליכולתיהן.
בנוסף באה התכנית להעצים אישית ולפתח ראיה מנהיגותית כלפי החברה.
ולכן, ביקרנו במכללה בבית וגן ובמכון טל, כהכנה ללימודים גבוהים, השווינו בין בית המשפט העליון לבין בית הדין "ארץ חמדה" ולמדנו על משפט עברי לפי התורה. בסיור אחר החכמנו במכון ויצמן, יחד עם מורי המגמות המדעיות של האולפנה –פיסיקה ומדעי הסביבה. סיירנו בגן המדע ופעלנו במעבדה.
ולאחר מכן המשכנו ליפו, להכיר את הרעיון של גרעין תורני בעיר מעורבת, מיוחדת ומורכבת וסיירנו בעקבות הרב קוק עם המדרשה של הגרעין.

ארועים באולפנה: גם הם ללא הפסקה: זכינו בביקור הנהלת החמ"ד: אברהם ליפשיץ ודסי בארי כיבדו אותנו בביקורם והשאירו רושם בדיברהם החשובים והחמים על התלמידות .
בשעה טובה ומוצלחת חנכנו את הספריה החדשה, בהשתתפות משפחת בודק שתרמו תרומה מכובדת לספריה ועל כך תודה גדולה. התלמידות נהנות מהספרים החדשים ממשכנם החדש והמזמין. בהצלחה גם לאחינעם, הספרנית החדשה ולמצעד הספרים שיוצא לדרך בהובלת המורות לשפה.
בשעה טובה סיימנו מחצית משנת הלימודים הברוכה, קיימנו יום הפוגה למלא את המצברים, לנפוש מתקופת המבחנים. שכבת י' הובילה תחרות מאסטר-שף מטורפת! התלמידות בישלו בבתי המורות, כל כיתה הכינה מטעמים ותענוגות, השופטות נשארו המומות מהעיצובים, הטעמים והמקוריות! וכך בשמחה מתחילה מחצית חדשה באולפנה ללא הפסקה!

צביה מעלות בתערוכהצביה מעלות בחסדצביה מעלות בלימוד תורהצביה מעלותצביה מעלותצביה מעלות בארץ חמדה

כתבות נוספות

    צביה מעלות       הרצי"ה    לימודוים גבוהים    התנדבות