הרשמה למוסדות הרשת

ניצני פרחי רפואה בנעם רמות בנים

   מאת:    תאריך:   25/08/2013   צפיות:  

בבית ספר יזמו תוכנית היקפית להגברת המודעות לאורח חיים בריא ולהגברת הבטיחות הסביבתית

תלמידי כיתה ו' בביה"ס נעם בנים ברמות, ביחד עם הצוות החינוכי יזמו תוכנית היקפית להגברת המודעות לאורח חיים בריא ולהגברת הבטיחות הסביבתית.
תחת הסיסמא "נפש בריאה בגוף בריא", התלמידים מעבירים שיעורים, הפעלות וימי שיא בכיתות השונות לאורך השנה.
תלמידי הכיתה מלווים כבר מספר חודשים חבר בכיתתם העובר טיפולים מורכבים בבית החולים. הילדים עמדו איתו בקשר יומיומי כשהיה מאושפז ומסייעים לו להשתלב בצורה בטוחה בבית הספר. ההתחככות והחשיפה של התלמידים לבית החולים קירבה אותם למודעות ולחשיבות באורך החיים הבריא.
תלמידי כיתה ו' מלמדים את חבריהם הצעירים באמצעים מגוונים וחוויתיים את נושא התזונה הבריאה, טיפוח ההיגיינה האישית והסביבתית, ומעודדים טיפוח הרגלי הפעילות הגופנית, והקניית הרגלים לשגרת יום פעילה. בנוסף לכך הם נותנים דגש על נושא נגישות לבעלי צרכים מיוחדים.
התלמידים נפגשים בימי שישי, לשיעור עם סטודנטים בעלי צרכים מיוחדים (כבדי ראיה ושמיעה ונכים) המגיעים לבית הספר במסגרת פרויקט "גישה טובה". הם חושפים את הילדים למודעות כלפי אוכלוסיה עם צרכים מיוחדים, משוחחים על קבלת האחר והשונה, ועל חשיבות ההנגשה לזקוקים לכך.
חודש אדר, נבחר לחודש השיא בנושא.

בית הספר שינה זמנית את מראהו בעזרת תלמידי כיתה ו' ביחד עם המחנך ורכז הפרוייקטים והפך את שמו ל"בית רפואה נעם רמות". שלטים ססגוניים עם סיסמאות בנושא בריאות ודגם שבנו של "אמבולנס הבריאות" קיבלו את פני הבאים.
מידי יום נערכה פעילות ענפה בתחום הרפואי. כל קבוצת תלמידים מלווה באיש צוות בחרה תחום רפואי, וקידמה את המודעות בנושא. התלמידים לאחר שלמדו את התחום אותו בחרו, העבירו שיעורים בכיתות ויצרו הפעלות לפיתוח המודעות בתחום.
התלמידים העבירו הפסקות פעילות בנושא אורח חיים בריא.

מידי יום, נערכה פעילות סביב נושא הבריאות – התלמידים בכל כיתה הכינו "קומה" מתוך פרמידת המזון ולאחר מכן התאספו כולם והעבירו את המאכל שהכינו גם לכיתות השונות שאכלו בצורה בריאה "את הפרמידה".
טיפוח הרגלי הפעילות הגופנית – תלמידי כיתה ו' הדריכו בעזרת המורה לחנ"ג ורכז הפרוייקטים את שאר התלמידים בפעילות גופנית בריאה, ולימדו בכיתות על הרגלי פעילות נכונים.
חפש את מטמון הבריאות – תלמידי הכיתה בעזר בנות השירות לאומי הפעילו בקבוצות רב גילאיות במשחק "חפש את המטמון" כשבכל תחנה למדו הילדים על תחום בריאות אחר. (בריאות השן, היגיינה וכדו')

הרצאות הורים בעלי רקע רפואי (רופא, אחות, פרמדיק) שהעבירו בכיתות הרצאות סביב נושא המוגנות והבריאות היומיומית ומניעה בנושא התנהגות סיכונית.
כל כיתה התחפשה לנושא בריאותי אחר. כיתה ה' ניצחה כשהתחפשה ל"שערי צדק".
התחנות ביום שוק פורים עמדו סביב נושא הבריאות ושיקפו את הנלמד לאורך השנה בצורה חוויתית ומשעשעת.
בתקווה שנזכה לבריאות איתנה לכל חולי עם ישראל.
ניצני רפואה בנעם ירושליםניצני רפואה בנעם ירושליםניצני רפואה בנעם ירושליםניצני רפואה בנעם ירושלים

כתבות נוספות

    נעם רמות בנים       בריאות    שערי צדק    נפש בריאה