הרשמה למוסדות הרשת
מסע תודעה לבוגרות יב באולפנת צביה לוד
   מאת:    תאריך:   14/08/2013   צפיות:  
מסע תודעה חשאי לסיום כיתה י"ב
בנות כתה י"ב באולפנת צביה בלוד יצאו למסע תודעה בסיום שנה"ל. הבנות ידעו שהן יוצאות למסע מיוחד, אך לא ידעו כלל את התכנית. כל זוג בנות קיבל משימה חשאית כהכנה למסע (הכנת יומן מסע, הנחיה ואיסוף של מכתבים אישיים מההורים לכל בת, הזמנה חשאית (הכל חשאי- כבר אמרנו...) של המשפחות למפגש בסיום המסע, צילום המסע והכנת מצגת להורים בדרך חזרה ועוד...).
המסע החל בלינה באולפנא ויציאה ב3:00 לפנות בוקר לדרך. עם הזריחה התקיימה תפילה, הבנות קבלו את המכתב מההורים, ואח"כ יצאו למפגש עם אישיות מיוחדת במינה- עם עצמן... בהתבודדות מונחה- התחלה של המעבר פנימה.

כל פעילות שנעשתה במסע עובדה כסדנא שהביאה כל בת לתובנות אישיות. בהמשך התקיימה הלוויה עצובה לפלאפונים. בצער רב נפרדו כולם מהמכשיר שקרוב כל כך לליבן ל48 שעות. קשה!...
פעילות פיינטבול- מה פוגע בי? איך אני מגיבה? ככל שיש לי יותר בטחון בעצמי אני פחות מושפעת מדעת הסביבה. סיכול אבנים ומציאת מים- הסרת השכבות והמחיצות ע"מ למצוא את הנביעה הפנימית, לינה לחוף הכנרת. המפגש עם מרגלית זינאתי בפקיעין- היכולת לשמור על מורשת אבות בנאמנות תוך כדי תשלום מחיר. מבוך החיים, תחרות שייט בסירות- מיהו מנהיג? החלקה על הקרח- היכולת ליפול והכח לקום.
המסע היה אינטנסיבי מאוד ברצף הפעילויות ובעומק שהדברים נגעו פנימה.

לעת ערב חזרו הבנות נרגשות ועמוסות ללוד ופגשו את בני משפחותיהן בהתרגשות והפתעה. נערך סיכום מסע בפני ההורים ואירוע פרידה מרגש מהאולפנא.
נציין שאת רוב עלות המסע מימנו בנות הכתה בעצמן. כל תלמידה גייסה את הסכום הנדרש בעבודה מספר חודשים מראש, גם רווחי ה"שמינימרקט" תועלו לטובת המסע וכן גיוס אחרון נעשה בעבודה כיתתית משותפת.

ישר כח לכל העוסקים במלאכה. ברכת דרך צלחה לבנות יב!

בוגרות צביה לודבוגרות צביה לודבוגרות צביה לודבוגרות צביה לודבוגרות צביה לודבוגרות צביה לוד

כתבות נוספות

:
    צביה לוד       מסע תודעה    סדנאות שטח    פייטנבול