הרשמה למוסדות הרשת

כנס סיום תרי"ג מצוות בנועם הרצוג עכו

   מאת:    תאריך:   27/08/2013   צפיות:  

שיתוף פעולה פורה בין בית ספר נעם עכו לגרעין אומ"ץ להפעלת תלמוד תורה אחר הצהריים ופרוייקט שינון תרי"ג מצוות

בכנס מרגש של בי"ס נועם-הרצוג והגרעין אומ"ץ עכו סיימו 12 תלמידים את תרי"ג מצוות בשינון בע"פ והבנה.
מזה כשנתיים מתקיים בבי"ס נועם הרצוג ובשיתוף הגרעין התורני אומ"ץ – תלמוד תורה אחה"צ. במסגרתו לומדים כ-40 תלמידים תורה לשמה אחר הלימודים הסדירים.
התלמידים מחולקים לקבוצת בוגרים וקבוצת צעירים וכל אחת מהקבוצות לומדת בצורה מסודרת יחד עם מלמד שמלוה הקבוצה לאורך כל השנה.
במהלך השנתיים שחלפו עסקו התלמידים הבוגרים,יחד עם הרב שלומי סבג, בלימוד ספר החינוך על כל תרי"ג מצוות. מצוה אחר מצוה, בלימוד, ובשינון. ובשבוע שעבר התקיים כנס לסיום ושינון בע"פ של כל תרי"ג מצוות.

אל הכנס, שהתקיים בבית כנסת "אהבה ואחוה" הגיעו רבנים ואישי ציבור, הורים, תלמידים ואנשים מהקהילה שנהנו מידיעותיהם של התלמידים הצעירים שהפליאו לשנן את כל 613 המצוות בניגון ובהטעמה.
הרב יוסף ישר, רב העיר עכו בירך את בית הספר ושבח את הרב יצחק שרביט מכוכב יעקב שהגה את רעיון לימוד תרי"ג מצוות, הרב ברך התלמידים שיזו לקיים את המצוות שלמדו.
הרב משה אלחרר, רב העיר שלומי. ציין כי שינון תרי"ג מצוות היה שאיפתם של גדולי ישראל וכי מראה זה של תלמידים המשננים את תרי"ג מצווה הוא בבחינת "תחיית המתים של דורנו". הרב שבח את צוות בית הספר על המסירות בלימוד התורה כפי שבאת לידי ביטוי בבית הספר מידי יום.
הרב נחשון כהן, הדגיש בדבריו את עמל התורה וההתמדה הנדרשת על מנת לזכות בקנין תורה.
את הערב חתם הרב יצחק שרביט, הוגה התכנית המיוחדת, שציין שכיום קיימות מס' קבוצות ברחבי הארץ שהתחילו ללמוד את תרי"ג מצוות והשאיפה היא להמשיך ולהגדיל תורה.
מנהל בית הספר הרב בני בוסקילה: "במשך כל השנה אנו משתדלים להגדיל תורה ולהאהיב את התורה על תלמידינו. האירוע הזה הוא מיוחד ומרגש. אירוע שלא כל יום זוכים לראות. כולי תפילה שהתלמידים הללו יגדלו להיות תלמידי החכמים של הדור הבא."

בשנה הבאה, בעז"ה, יפתח מחזור חדש של לימוד תרי"ג מצוות.
תלמוד תורה בעכותלמוד תורה בעכותלמוד תורה בעכו

כתבות נוספות

    נעם עכו       תלמוד תורה    תרי"ג מצוות    שינון